Şemsiye Kiralama

Şemsiyenin Kullanılacak Alanı
İç MekanDış Mekan
Ürünün Kiralanma Süresi

Şemsiye Boyutu

Şemsiye Şekli
YuvarlakKare
Şemsiye Ayağı Modeli

Telefon

Şemsiye Kiralama

 

Şemsiye KiralamaPlaj şemsiyesi, güneşin zararlı ışınlarından korunmak amacıyla plajlarda ve havuz kenarlarında kullanılan gölge sistemleridir.Yazları tatile çıkdığımız ya da denize, havuza gittiğimiz zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğumuz üründür. Artık o kadar çok rağbet oldu ki şemsiye kiralama gibi bir sektör oluşmaya başladı.

İnsanlar yoğun iş hayatının stresini tatille atarak rahatlamak isterler. Bunun için de ülkemizde genel olarak Ege ve Akdeniz kıyıları tercih edilmektedir. Diğer kıyılarda da deniz turizmi olmasına rağmen Ege ve Akdeniz turizm bakımından en önde gelen bölgelerimizdir. İnsanların tercihi bu bölgelerde daha yoğun görünmektedir. Yerli turistlerin yanı sıra çok sayıda yabancı turistte ülkemize tatil amaçlı gelip ziyaret etmektedir.

Tatil yapılan bölgeler de hele de zaman tam manasıyla güneşin en tepede olduğu aylardan birindeyse Plajlarda bazı zamanlar yer bulabilmek imkansız hale gelebilmektedir. Özellikle de öğleden sonraları için plaja akın edenlerin sayısı bir hayli artmakta. Bu yüzden erkenden plaja giderek şezlong ve şemsiye kiralama firmalarına uğramak gerekir. Yoksa yer ve şemsiye bulmanız bir hayli zor olacaktır. İnsanlar sizden önce davranarak yer kapabilirler. Deniz kenarında denize girdikten sonra oturacak bir yeriniz yoksa, güneşten korunacak bir şemsiyeniz yoksa denize girme süreniz bir hayli kısa olacaktır. Çünkü güneşin o kavurucu sıcağı altında uzun süre kalamayacaksınız. Zaten kalmanız da önerilmez. Plaj şemsiyeleri de bu sebeble üretilmiştir. Şemsiyelerin güneşin ışınlarını yansıtmaları için açık renkli olarak seçilmesi gerekmektedir. Çünkü beyaz ve açık renkler güneş ışınlarını yansıttıklarından hem altlarına daha az ışık geçirirler, hem de sıcağı altlarına geçirmezler.

Şezlong ve plaj şemsiyesi yaz tatilinin vazgeçilmez ikililerindendir. Birisi olmazsa diğeri hiçbir anlam ifade etmez. Şemsiyesiz bir şezlong, şezlongsuz bir şemsiye düşünülemez. Bu nedenle gittiğiniz plajlarda bu ikisini kiralamalısınız. Daha sonrasında ise deniz kenarında denizin o ferahlığını daha iyi yaşayabileceksiniz. Güneş ışınları altında uzun süre kalmak, güneşin o zararlı ışınlarına uzun süre maruz kalmak tehlikelidir. Cildinizde yanıklar olabilir hatta kanserojen etki dahi yapabilir. Bu nedenle güneşin zararlı ışınlarından korunmak için şemsiye kiralama ve şemsiye altında güneşlenme çok önemlidir. Aynı zamanda güneş ışınları gözlerimize de zarar verebilmekte ve görüşümüzü engellemektedir.

Şemsiyeler, eskiden de ilk icat edildikleri dönemde güneşten korunma amaçlı üretilmiş eşyalardır. Daha sonrasında ise yağmurdan kullanma amaçlı daha fazla kullanılmaya başlanılmıştır. Günümüzde de genellikle bu amaçla kullanılmaktadır. Tabi ki yağmur şemsiyeleri daha çok tek kişinin kullanabileceği ufak boyutlardadır. Güneş şemsiyeleri daha çok yere sabitlenen, büyük ebatlarda kullanılan şemsiyelerdir. Bu nedenle plaj ve güneş şemsiyeleri daha çok sabit, kalıcı yerlerde ya da portatif olsalar da daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Genel olarak şemsiyelerin altında su doldurulabilen kısımları vardır. Bu kısımlar su doldurulduktan sonra yere sabitlenebilmektedir. Suyun yaptığı ağırlıkla yerinden oynamayan şemsiyeler daha sonra başka noktaya taşınmak istenirse içerisindeki su boşaltılır ve taşınabilirler. Genel olarak plajlarda, bakkallarda, çay bahçelerinde, kafeteryalarda, kısacası güneşin etkisi azaltmak amacıyla her yerde kullanılabilirler. Yeter ki amaç güneşten korunmak olsun.

Plaj şemsiyesi fiyatları kış sezonunda oldukça ucuzlamaktadır. Yaz sezonu geldiğinde ise fiyatlarında artış olmaktadır.